Hakkımızda

FIRMA ADI: ATAK TERCÜME YAYINCILIK İNŞAAT GIDA SAN. VE TIC. LTD. ŞTİ.

ADRES: YENİŞEHİR MAH.ARDA SOK.NO:36/1   İZMİT-KOCAELİ

VERGI DAIRESI: ALEMDAR

VERGI NO: 9460164205

Hizmet verilen yeminli tercüme dili: 55 dil
Kayıtlı Tercüman: 350
Url: www.ataktercume.com, www.ataktranslation.com

Bir Öykü....
Yaşlı adam, sahilde yerden bir şey alıp okyanusa fırlatan gence yaklaşıp seslenmiş:
- Günaydın! Ne yapıyorsun böyle?
- Okyanusa deniz yıldızı atıyorum
- Neden atıyorsun?
- Güneş yükseldi, sular çekiliyor, onları suya atmazsam ölecekler.
Yaşlı adam bakmış; tüm sahil deniz yıldızlarıyla dolu. Hiçbir şey farketmez, demiş
Genç adam yerden bir tane daha alıp denize atmış ve...
- Bunun için farketti.

Yaşlı adam, gencin evrende gözlemci olmaya ve olup biteni izlemeye değil, oyuncu olmaya ve fark yaratmaya çalıştığını anlamış, utanmış...

(Lauran TSELEY)

"HAYAL EDEBİLİRSENİZ, YAPACAK ÇOK İŞİNİZ VAR DEMEKTİR"

Atak Tercüme merkezi (ATM) 2003 yılında Ahmet Yesevi ve Gazi Üniversitesi mezunu iki kardeş tarafından kurulmuşur. Kuruluş aşamasında İngilizce, Rusça ve Türk Lehçelerinden yeminli tercüme - çeviri hizmeti vermekte olan şirketimiz kısa sürede dil ve tercüman ağını genişletmiş olup 2005 yılı itibariyle 55 dilde 350 yeminli freelance tercüman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Merkez ofisimizde ana diller başta olmak üzere sürekli olarak 8 dilde tercüman bulundurulmakla birlikte Amerika, Avusturya, Almanya, Peru, Kore, Mısır, İsrail, İspanya, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan vb. birçok ülkeden müşteri ve tercüman ağına sahiptir.

Hizmet Alanlarımız:

Ticari Tercüme- Çeviri: İhalele şartnameleri, uluslararası ticaretle ilgili bilgi, belge, kanun ve yönetmelikler, yazışmalar, ithalat - ihracat yazışmaları, İş mektupları, şirket sunumları, Muhasebe, Ticaret

Teknik Tercüme - Çeviri: Hidrolik-Pnömatik, Otomotiv, Otomasyon, Mekatronik, Enerji, Tarım, Gıda, Bankacılık, Denizcilik, Telekomünikasyon, Yazılım ve Bilgisayar, elektrik, genel elektronik, iletişim cihazları, otomotiv, tekstil, kimya, inşaat, mimarlık, çeşitli üretim makineleri, tıp cihazları, hava ve kara taşıt ve makineleri, ziraat, çevre, Makine Mühendisliği, Kimya, Tıp, Ekonomi, Hukuk, Tekstil, Kalite Güvence ve Kalite Yönetim Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, , İnşaat Mühendisliği, Haritacılık ve Kadastro..

Tıbbi Tercüme- Çeviri: Anestezi, Biyoistatistik,Dahiliye, Diş Hekimliği,Toksikoloji, Diyagnostik,Endokrinoloji, Endoskopi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Halk Sağlığı, Kardiyoloji, Mikrobiyoloji, Ortopedi ve Travmatoloji,Patoloji, Klinik rapor, araştırma ve makaleler, Tıp ve eczacılık kuruluşlarının tanıtım metin ve broşürleri,Tıbbi ürün lisans ve patentleri,medikal cihaz satan firmaların tanıtımları vb.

Hukuki Tercüme - Çeviri: Vekaletnameler, Gayrimenkul Alım Satım Sözleşmeleri, Yasal Anlaşmalar, Mahkeme Belgeleri, İş Teklif ve Sözleşmeleri, İşçi - İşveren İlişkileriyle ilgili belgeler, genel mevzuat ve kanunlar, mahkeme ve duruşmalarda ardıl çeviriler.

Bilimsel Akademik Çeviri - Tercüme: Kitaplar,Tezler, araştırma notları ve hertürlü bilgi kaynaklarının tercümelerinin de bulunduğu eğitim konusunda verilen çeviri hizmetimizdir.

Edebi Çeviri - Tercüme: Makale, Şiir, Roman, Tiyatro vb. edebi metin ve kitapların Türkçeye ve Türkçeden diyer dillere çevrilmesini kapsamaktadır.

Simultane Tercüme - Çeviri:Konferans ve Toplantılarda yapmakta olduğumuz kabin içerisinde yapılan tercüme hizmetimizdir.

Ardıl Tercüme: Çeşitli iş görüşmeleri, ülke ziyaretleri, toplantılar, telefon görüşmeleri bu hizmetimiz kapsamındadır.

Yayıncılık: Şirketimiz 2005 yılından itibaren "Altın Kalem Yayınları" adı altında yayıncılık faaliyetlerine başlamış olup ağırlıklı olarak çeviri eserler yayınlamaktadır.

E- Yayıncılık: Web Tasarım, Alan adı tescili (com, net, org, com.tr, de, ru, az, kz, kg vb.), web hosting hizmetleri kapsamında ATM yaklaşık 250 firmaya hizmet sunmaktadır.