atak-tercume-logo

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Atak Tercüme?
Çeviri Süreçleri Nasıl İşliyor?
Yeminli Tercüme Bürosu Nedir?
Yeminli Tercüme Nedir?
Noter Yeminli Tercüme Nedir?
Farklı İl ve Ülkelere Tercüme Hizmeti Veriyor musunuz?
Pasaport tercümesi ne kadar?
İngilizce çeviri ücretleri ne kadar?
Neden Atak Tercüme?

Atak Tercüme Bürosu olarak yaklaşık çeyrek asırdır tercüme sektöründe faaliyette bulunuyoruz. Çalıştığımız tercümanları titizlikle seçiyoruz. Birleşmiş Milletler FAO, THY, Ford, Dışişleri Bakanlığı gibi büyük firma ve kuruluşların tercümelerini yapmakla birlikte kobi ve bireysel binlerce müşterimize hizmet üretiyoruz.

Çeviri Süreçleri Nasıl İşliyor?

Sipariş

Çevrilmesini istediğiniz dosyayı [email protected] adresine gönderiyorsunuz. İstediğiniz teslim tarihi ve iletişim bilgilerinizi detaylı yazmayı unutmayınız.

Fiyatlandırma

Çevrilecek dosyadaki kaynak ve hedef dil, tercüman, teslim tarihi, içeriğe bakılarak uzmanımız sizi fiyat ve süre konusunda bilgilendiriyor.

Onayınız alındıktan sonra;

Tercüme

Tercümeniz profesyonel tercüman kadromuzdan yetenek ve zamanı uygun olan tercümanımızca titizlikle tercüme ediliyor.

Teslimat

Tercüme dosyası tercüman ve şirket içi uzman tarafından kontrol edilerek mail adresinize gönderiliyor. Eğer noter işlemi varsa yapılarak size kargo ediliyor.

Yeminli Tercüme Bürosu Nedir?

Tercüman kadrosu Adalet bakanlığınca görevli noterde tercüme evraklarına imza atabilecek resmi yetkinliğe sahip tercümanlara sahip olan tercüme bürosuna yeminli tercüme bürosu denir.

Yeminli Tercüme Nedir?

Yeminli tercüme, noter yeminli tercüman ve tercüme bürosu tarafından mühürlü ve imzalı tercümelerdir. Yeminli tercüme yeminli tercümanlar tarafından yapılır. Yeminli tercümanlık yapabilmek için dört yıllık üniversite mezunu olmak ve tercüme yaptığı dile dair eğitim aldığını resmi olarak noter huzurunda tasdik ettirmek gereklidir. Noter sadece kendi noterine kayıtlı tercümanın yaptığı tercümeyi tasdik eder. Örneğin Kocaeli İzmit 7. Noterinde kayıtlı bir tercüman İstanbul Mecidiyeköy 33. Noterinde İmza atamaz.

Noter Yeminli Tercüme Nedir?

Noter tarafından onaylanması zorunlu olan belge niteliğindeki tercüme onaylarına Noter yeminli tercüme denir. Genelde pasaport, sözleşme, nüfus cüzdan örneği, diploma, evlilik belgesi vb resmi belgeler noter tarafından onaylanmaktadır.

Farklı İl ve Ülkelere Tercüme Hizmeti Veriyor musunuz?

Evet. Farklı il ve ülkelerden müşterilerimiz mevcut. Bize tercüme edilecek belgeleri mail veya kargo ile iletmeniz durumunda çevirilerinizi yaparak size gönderebiliriz. Noter tasdiki gereken belgeleri Kocaeli, Ankara, Bursa, İzmir ve İstanbul’daki noterlere kayıtlı tercümanlarımıza onaylatıp size noter tasdikli olarak göndermekteyiz.

Pasaport tercümesi ne kadar?

Pasaport tercümesi pasaportun diline göre değişmektedir. Lütfen bizimle telefon veya mail ile irtibat kurunuz.

İngilizce çeviri ücretleri ne kadar?

İngilizce çeviri ücreti tercüme edilecek dokümanın uzunluğu, hedef dil, tercüman, yoğunluk durumu, süre vb. sebeplerden dolayı değişiklik arz etmektedir. Bizimle irtibata geçerek en uygun İngilizce çeviri hizmetini alabilirsiniz.

Küçük Detaylar Büyük Etki Yaratır!

Menü